Kubki reklamowe tworzone według wzornika Pantone

Kubki reklamowe
Kubki reklamowe

Kubki to popularny gadżet reklamowy, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród firm. Na ich zakup decydują się zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i korporacje o międzynarodowym zasięgu. Tego typu produkt wręczyć można klientowi w formie prezentu lub umieścić je w siedzibie firmy tak, by korzystać mogły z niego zarówno odwiedzające biuro osoby, jak i pracownicy. Kubki dostępne są w wielu różnych postaciach, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kluczowym ich elementem jest nadruk, który bazować może między innymi na wzorniku Pantone. Garść przydatnych informacji na jego temat – poniżej.Kubki reklamowe mogą być utrzymane w odpowiedniej kolorystyce. Najlepiej, by kojarzyła się ona z barwami charakterystycznymi dla danej marki, co przyczyniać będzie się do zwiększenia jej rozpoznawalności i utrwalenia jej w pamięci klientów. Nadruk odbywać może się z zastosowaniem półautomatu malarskiego. Dzięki specjalnemu algorytmowi dopasowanymi do określonego kształtu kubka, urządzenie nanosi warstwę wybranej farby, która to następnie jest poddawana obróbce termicznej. Ma to na celu utrwalić ją i nadać jej właściwości użytkowe. Decydując się na taką technikę, klient nie ma żadnych ograniczeń kolorystycznych, jako że kolory wybierane są według wzornika Pantone. Wykończenie nadruku może być błyszczące lub matowe, w zależności od indywidualnych wymagań klienta.

Jak krok po kroku tworzone są takie kubki reklamowe? Pierwszy etap to stworzenie projektu. Następnie powierzchnia ceramiki jest myta i odtłuszczana. Na kolejnym etapie mamy do czynienia z nanoszeniem powłoki farby z zastosowaniem półautomatu malarskiego. Na koniec, farba jest suszona i wgrzewana w temperaturze wahającej się od 150 do 180 stopni Celsjusza.

Takie kubki reklamowe mają bardzo dużo zalet. Zalicza się do nich między innymi rozbudowaną paletę. Istnieje tu możliwość łączenia ze sobą kilku różnych technik zdobienia. Kolejny atut to dobra przyczepność do szkła oraz ceramiki oraz twarda, lekko elastyczna powierzchnia. Nadruk, jakim pokryte są kubki jest odporny na działanie temperatury do 120 stopni Celsjusza.